5 Mayıs 2009 Salı

ÖKOTEK DOĞAL ÜRÜN MARKETLERİ

Türkiye'nin ilk doğal ürün market zinciri olan Ökotek Doğal Ürün Marketleri' nde LOGONA ve SANTE firmalarının sertifikalı kozmetikleri, SONETT ekolojik temizlik ürünleri ve CORMAN'ın ORGANYC kadın pedleri olmak üzere çeşit çeşit sertifikalı ürünler satılmaktadır.

Logona Doğal Kozmetikleri...
LOGONA doğal kozmetiklerinin üretime başlaması, Almanya da ekolojik ürünlerin gündeme oturmasıyla aynı döneme rastlar. Logona gerçek doğal kozmetiğin dünyadaki öncüleri arasında yer almaktadır. İlk kez 1978 yılında Lorien Goods adıyla kurulmuştur. 1985 yılında ise LOGONA adını almıştır.

Logona doğal kozmetiklerinin üretiminde bitkisel yağlar, bitki özleri, çiçek suları ve kontrollü biyolojik tarımdan ve doğal toplanan bitkilerden elde edilen eterik yağlar ve aromalar konulmaktadır. Kullanılan ham maddelerin özenle seçilmesinin yanında her üretilen ürünün ekolojik olmasına, yani üretim yönteminin çevreyi ve doğal kaynakları koruyucu olmasına, hammaddelerin ve son ürünlerin parçalanabilir olmasına ve ayrıca geri kazanılabilir ambalaj malzemelerinin tasarruflu bir şekilde kullanılmasına çok büyük özen gösterilmektedir.

Sonett Ekolojik Temizlik Ürünleri...
SONETT, 1977 yılından beri "sertifikalı ekolojik temizlik ürünleri" nin öncüleri arasında yer almaktadır. Sonett ekolojik ürünleri dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulmuş bulunmaktadır.

Sonett ürün paleti çamaşır yıkama, bulaşık yıkama, vücut bakımı ile ilgili çok sayıda ürünü içermektedir. Ayrıca genel amaçlı temizleyiciler ve hassas kişiler için kokusuz temizlik ürünleride Sonett ekolojik ürünleri arasında yer almaktadır.

Tüm Sonett ürün paleti, ekolojik temizlik ürünleri için sertifikasyon kuruluşu olan ECOGARATIE tarafından sertifikalandırılmış bulunmaktadır.Bağımsız bir sertifikasyon kuruluşu olan ECOCONTROL ise Sonett in belirlediği kalite kriterlerinin uygulanmasını düzenli olarak kontrol etmekte ve belgelemektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder